23 Nisan çevrimiçi atölyelerle kutlanacak

23 Nisan çevrimiçi atölyelerle kutlanacak

İstinye Üniversitesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel düzenlediği ‘23 Nisan Çocuk Şenliği’ 24-25 Nisan tarihlerinde ...

İstinye Üniversitesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel düzenlediği ‘23 Nisan Çocuk Şenliği’ 24-25 Nisan tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Birbirinden pahalı uzmanların konuşmacı olarak yer alacağı şenlikte, hem ebeveynler için bilgilendirici eğitimler hem de çocuklar için çeşitli etkinlikler yer alacak. Ayrıyeten ‘Çocukların gözünden Covid-19’ isimli online fotoğraf standı de ziyaret edilebilecek.

Pandemi sürecinde aile-çocuk alakaları konuşulacak

24 Nisan’da gerçekleştirilecek birinci aile eğitimi oturumu saat 10.00’da başlayacak. Doç. Dr. Hale Dere Çiftçi ‘Pandemi Sürecinde Aile-Çocuk İlişkileri’ başlıklı bir konuşma yapacak. Uzm. Dr. Can Ünverdi ise erken çocukluk devrinde mesken ortamında lisan gelişiminin desteklenmesi üzerine konuşacak. Birebir gün okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri için de birbirinden eğlenceli ve öğretici etkinlikler gerçekleştirilecek. Çocuklar sanat, müzik, bilim, hareketli oyunlar, kıssa ve okuma etkinlikleriyle dramatik etkinlikler ve yabancı drama etkinliklerinden istediklerine iştirak sağlayabilecek. Saat 17.00’de başlayacak aile eğitimlerinin ikincisinde ise online eğitime değinilecek. Uzm. Psikolog Sibel Mert Akyunak, ‘Online Eğitim ve Konutta Destek’ başlıklı bir konuşma yaparken, Dr. Öğr. Üyesi Şebnem Gümüşçü, dikkat eksikliği olan çocuklar ve ders çalışma alışkanlıklarının düzenlenmesi konusunda bilgilendirecek.

Çocuklar için sanat, yoga, oyun atölyeleri düzenlenecek

23 Nisan Çocuk Şenliği’nin ikinci gün aktiflikleri saat 10.00’da başlayacak. 25 Nisan’da İSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Peyami Çelikcan, ‘Medya Diyeti’ başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek. Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademesindeki çocuklar için de farklı atölyeler yer alacak. Öğr. Gör. Bahar Yazgan çocuk yogası, Öğr. Gör. Aslı Pınar Zorba Yıldız sağlık, Öğr. Gör. Esra Engür ilkyardım, Öğr. Gör. Beyza Çabuk sanat, Öğr. Gör. Sevim Acer oyun, Öğr. Gör. Merve Muteber yaratıcı ve dram atölyelerinde miniklerle buluşacak. Aile eğitimlerinin son aktifliği saat 17.00’de başlayacak. Şenlik, Öğr. Gör. Merve Dikni Güvenilir’in ‘Çocuğum Okula Başladı’, Öğr. Gör. Nihan Selin Mete’nin ‘Çocukların Mesken Kazalarından Korunması’ başlıklı konuşmalarıyla sona erecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)