CHP’li Zeybek: ‘Gençler Yurt dışına gidiyor!’

CHP’li Zeybek: ‘Gençler Yurt dışına gidiyor!’

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, gençlerin AKP yüzünden ülkeyi terk ettiğini, can ve mal güvenliğinden korktukları için kaçmak istediğini ...

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, gençlerin AKP yüzünden ülkeyi terk ettiğini, can ve mal güvenliğinden korktukları için kaçmak istediğini söyledi.

“2019’DA 330 BİN 289 KİŞİ YURT DIŞINA GÖÇ ETTİ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, artık hiçbir vatandaşın eğitim ve iş için yurt dışına çıkmak istemediğini savundu. Lakin TÜİK bilgileri tam aksini söyledi. Bilgilere nazaran 2019 yılında 330 bin 289 kişi Türkiye’den yurtdışına göç etti.

“AKP’DEN VE ZİHNİYETİNDEN KURTULMAK İÇİN YURT DIŞINA GİDİYORLAR”

Koyuna ait açıklama yapan CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, iktidarın siyasetlerini eleştirerek şunları söyledi: “19 yılda AKP iktidarının artışa geçirdiği, arttırdığı şeyler mutsuz insan sayısı, hayal kırıklığığına uğrayan insan sayısı, işsiz insan sayısı, hudut hastası olan insan sayısı, deprasyon ilaçları kullanan insan sayısı ve adalet bekleyen milyonlarca insan sayısı oldu. Bilhassa AKP ve tek adam, şahsım cumhuriyetine çevirdiği Türkiye Cumhuriyeti’nde genç kesitin hayallerini ve umutlarını yok etti. 18-29 yaş kümesindeki pırıl pırıl gençlerin yüzde 43,5’i bugün işsizlikle boğuşuyor. AKP ve onun garip gureba siyasetleri yüzünden ülkeyi terk etmek için can atanların oranı yüzde 64. Bu tarihin hiçbir periyodunda görülmeyen bir oran ve görüyoruz ki yurt dışına göç 2016-2018 yılları ortasında yüzde 97 artmış vaziyette. Yeniden 2019’da yalnızca bir yılda 330 binden fazla kişi ülkeden kaçmış. Daha düzgün bir ömür için, daha refah hayat bulabilmek için. Daha düzgün eğitim alabilmek için, tarikat ve pirlerin başından uzak bir dünyada mutluca yaşamak için. İktidar can ve mal güvenliğini sağlayamadığı için, AKP’den kurtulmak için!”

“ERDOĞAN’IN GERÇEKLERİ GÖRMESİ LAZIM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk vatandaşlarının artık yurt dışına gitmediğine yönelik sözlerini de eleştiren CHP’li Zeybek, “Tek adamın etrafı avaneleri tarafından o kadar çevrilmiş ki aktarılan tüm palavra yanlış bilgileri gerçek zannediyor. Sayın Binali Yıldırım’a hazırlanan bir konuşma metnini dahi bakmadan etmeden okuyan bir şahıstan bahsediyoruz. Sayın Erdoğan’ın artık gerçekleri görmesi lazım. Etrafındaki yandaşlardan heyeti duvarı yıkarak sokağa inmesi gerçekleri görmesi lazım fakat vakit tamam. Kimsenin AKP’den iş, aş, adalet umudu kalmadığı üzere Erdoğan’dan da AKP’den de umudu kalmadı. Yapılacak birinci seçimlerde de bilhassa ümitsiz gençler kendilerinin ümidi olacak ve AKP’yi tarihin tozlu raflarına sandıkla birlikte gömecektir” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)