Emre Kongar, Yapıtlarını Storytel için Seslendirdi

Emre Kongar, Yapıtlarını Storytel için Seslendirdi

Prof. Emre Kongar, Kızlarıma Mektuplar isimli kitabında, ferdî hayat tecrübelerinden ve bilimsel bilgi birikiminden süzdüğü his ve kanılarını ...

Prof. Emre Kongar, Kızlarıma Mektuplar isimli kitabında, ferdî hayat tecrübelerinden ve bilimsel bilgi birikiminden süzdüğü his ve kanılarını, kızlarına yazdığı mektuplar aracılığıyla bütün gençlere, anne-babalara ve öğretmenlere aktarıyor. Hayatın Anlamı’nda ise Emre Kongar ömrün manasını sorgularken, mizahî bir üslupla yalnızca anılarının değil, edebiyat ve ideolojinin de derinliklerinde geziniyor. Müellif okurlarını “ıhlamur kokan birinci öpücük”ten, 12 Eylül darbesi devrindeki “Sakal eşimin egemenlik alanıdır, devletin değil” isyanına kadar enteresan çözümlemelerle dolu bir seyahate çıkarıyor.

Emre Kongar, kitaplarını seslendirirken okurlarıyla direkt sohbet ediyormuş üzere, kendisini onlara daha yakın hissettiğini belirterek, ‘Bu bana büyük bir memnunluk verdi. Ayrıyeten metinlerin dijital dünyada kendi sesimle kaydediliyor olması da bana güya sonsuzlukla buluşuyormuşum üzere farklı bir his yaşattı.’ dedi.

Kullanıcılar, Storytel’e taşınabilir telefonlarına yükleyecekleri uygulama üzerinden abone olarak ulaşabiliyorlar. Storytel aboneleri, 4.000’in üzerinde Türkçe sesli kitabı, 2.000’e yakın Türkçe e-kitabı, 90.000’den fazla İngilizce sesli kitabı, 100.000’nin üzerinde İngilizce e-kitabı ve birçok podcast’i sınırsız dinleyebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)