Gölbaşı Belediyesi zabıta takımları, Esnaf ve vatandaşları bilgilendirdi

Gölbaşı Belediyesi zabıta takımları, Esnaf ve vatandaşları bilgilendirdi

Marketleri ve iş yerlerini denetleyenGölbaşı Belediyesi zabıta takımları; hijyen, maske ve eldiven kontrolü gerçekleştirdi. Kontroller ile hem ...

Marketleri ve iş yerlerini denetleyenGölbaşı Belediyesi zabıta takımları; hijyen, maske ve eldiven kontrolü gerçekleştirdi. Kontroller ile hem esnafı hem de alışveriş yapan vatandaşları önlemler konusunda bilgilendirmeyi amaçladıklarını aktaran Gölbaşı Belediye Lideri Ramazan Şimşek “Ürünlerin son kullanım tarihinden toplumsal aralık kuralları kadar pek çok noktaya değer gösteriyoruz. Salgın önlemleri kapsamında uzmanlar tarafından belirlenen kurallara uyulması istikametinde önlemlerimizi elden bırakmıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz kontrol kapsamında işçilerin hijyen dokümanlarını denetim ettik. Bilhassa maske kullanımı, hijyen ve toplumsal uzaklık kurallarına uyulmayan işletmelerde ceza-i müeyyideler uyguluyoruz. Müsaadesiz branda asan işletmeleri de uyararak brandaları kaldırdık. İş yerlerinin açılış ve kapanış saatlerine riayet edilmesi konusunda da iş yerlerini denetledik” açıklamasında bulundu.

Vatandaşlara da ikazlarda bulunan Lider Şimşek “Gölbaşılı vatandaşlarımızın sıhhati bizim için her şeyden kıymetlidir. Ülke olarak kuvvetli bir süreçten geçtiğimiz bugünlerde vatandaşlarımızın yanındayız. Virüsten korunmak için vatandaşlarımızın meskende kalmalarını istiyoruz” dedi.

Zabıtadan virüs mesaisi

Semt pazarlarını da gezerek hem pazarcı esnafını hem de alışveriş yapan vatandaşa ikazlarda bulunan takımlar “TC ve HES kodu denetimine bakarak risksiz ibaresini gördüğümüzde esnafımız çalışmaya devam ediyor” dedi. Hijyen çalışmalarına itina gösteren zabıta grupları bir yandan da hijyen ve besin materyallerinin fahiş fiyatla satılmasını önlemek emeliyle kontrolleri devam ettiriyor. Takımlar ayrıyeten ekmek fırınları ve pastanelerde hijyen kontrollerini de sürdürüyor” diyerek kelamlarını noktaladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)