IF Design’dan Hyundai’ye Tam 14 Ödül Birden.

IF Design’dan Hyundai’ye Tam 14 Ödül Birden.

- Dünyanın en itibarlı tasarım kuruluşlarından biri olan IF Design, Hyundai’ye 14 ödül verdi. - Dizaynları ödüllendirilen Hyundai’nin E-Pit ...

– Dünyanın en itibarlı tasarım kuruluşlarından biri olan IF Design, Hyundai’ye 14 ödül verdi.

– Dizaynları ödüllendirilen Hyundai’nin E-Pit Süratli Şarj Aygıtı ise altın mükafatını kazandı.

– Uygulama, mobilite ve mimari üzere alanlarda ödül alan Hyundai, konseptleriyle de öne çıktı.

Hyundai Motor Company, dünyaca ünlü IF Tasarım ödüllerinde birden fazla ödül alarak inanılmaz bir muvaffakiyet elde etti. Epeyce itibarlı mükafatlar olarak kabul edilen bu tertibe, elektrikli araçlar için geliştirilen “E-Pit Ultra Süratli Şarj Aygıtı damgasını vurdu. “Altın Ödülü” kazanan bu özel şarj sistemi, fonksiyonelliği kadar görünümü ve estetik çizgileriyle da dikkat çekiyor.

Altın Ödül: E-Pit Ultra Süratli Şarj Aygıtı

En üst düzey olan altın ödül, bu yıl Hyundai E-Pit ultra süratli şarj aygıtına verildi. Ekseriyetle uzun kablolar, karmaşık çalışma prensibi ve anlık takip edilemeyen şarj düzeyi üzere sıkıntıları çözen Hyundai, hijyen açısından da kullanıcılara üstün bir tecrübe sunuyor. Formula 1 pit stoplarından esinlenen Hyundai Tasarım Merkezi, elektrikli araba sahiplerine süratli, kolay, kullanışlı ve birinci sınıf hizmetler sunarak E-Pit istasyonlarını sunuyor. Kullanımı son derece kolay olan bu istasyon, dizaynıyla da epeyce etkileyici.

Yaklaşık 10.000 yeni eserin dizaynlarının incelendiği organizsyonda arka arda yedi sefer iF Tasarım Mükafatı kazanan Hyundai, 10,25 inç dijital ekran kullanıcı arayüzü, irtibat, mimari ve profesyonel konsept üzere çeşitli disiplinlerde de muvaffakiyete ulaşmış oldu. Marka bağlantısında birinci kere ödül kazanan Hyundai, bilhassa Covid-19 sürecinde kullandığı “Önce Güvenlik” teması altında logosunda değişiklik yapmış ve birbiriyle tokalaşan H figürünü ayırmıştı. Hyundai, kurumsal logo ve fontlarıyla hazırladığı organizer ve ajandalarla da ödül kazandı. Mizanpaj ve okunabilirlik açısından dikkat çeken bu dizaynlar, markanın gelişmiş kurumsal kimliğini ön plana çıkarıyor.

Ayrıyeten, araç hurdalıklarındaki atık materyallerle hazırlanan bu ajandalar, büsbütün çevreci. “Sürdürülebilirliğe Giden Yol” raporuyla da ödül kazanan Hyundai, hazırladığı şık kitapta tek bir renk seçerken birebir vakitte tabiat dostu geri dönüşümlü kağıt ve daha az mürekkep ve boya kullandı.

“Channel Hyundai” isimli TV kanalıyla da ödül kazanan Hyundai, geliştirdiği bu akıllı uygulama sayesinde arabalar hakkında ayrıntılı bilgileri, motorsporlarındaki en son gelişmeleri ve kültür sanat üzere içerikleri anlık olarak izleyicilerle paylaşıyor.

Hyundai’nin taşınabilir araç uygulaması Bluelink de IF Design’dan ödül aldı. Araç ve kullanıcı ortasında kesintisiz irtibat sağlayan bu sistem, bilgi-eğlence ve gelişmiş kullanılabilirlik açısından kullanıcısına sürüş esnasında kolaylık sağlıyor.

Hyundai Motor Company Küresel Eğitim Merkezi de mimari kategoride bir ödül aldı. Otomotiv sanayisi için eğitime odaklanan bu tesis, aydınlatma, havalandırma ve metal cephe sistemiyle tasarımcıların dikkatini çekti.

” Prophecy” konseptiyle de ödül kazanan Hyundai, beşerler ve arabalar ortasında güçlü bir duygusal bağ kurarak günlük yaşama ve tecrübelerine daha fazla bedel katmayı hedefliyor. Sıradanlıktan uzak estetik dış tasarım, uzunlamasına aerodinamik çizgilerden oluşuyor. İç yerde da daha yumuşak geçişlere yer veren Hyundai, elektrifikasyon teknolojisini de bu özel konseptte kullanıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)