İstanbul Havalimanı’nda “Şimdi Çocukların Vakti

İstanbul Havalimanı’nda “Şimdi Çocukların Vakti

İstanbul Havalimanı’nda “Şimdi Çocukların Zamanı” Havacılıkta dünyanın en düzgünleri ortasında yer alan ve yolcularına sunduğu hizmetlerle ön ...

İstanbul Havalimanı’nda “Şimdi Çocukların Zamanı”

Havacılıkta dünyanın en düzgünleri ortasında yer alan ve yolcularına sunduğu hizmetlerle ön plana çıkan İstanbul Havalimanı, çocuklu ailelerin seyahat tecrübelerini keyifli hale getirmek için ‘Çocuk ve Aile Dostu Havalimanı’ konsepti ile sunduğu yenilikleri “Şimdi Çocukların Zamanı” lansmanı ile hayata geçiriyor.

 • Farklı yaş kümelerindeki yolcularına sunduğu seyahat tecrübesi ile ön plana çıkan İstanbul Havalimanı, tüm konuklarına olduğu üzere çocuklara ve ailelerine yeni hizmetler sunmak için tüm çalışmalarını tamamladı.
 • Çocuklu ailelerin seyahat tecrübelerini kolaylaştırmak ve eğlenceli hale dönüştürmeyi amaçlayan İGA, İstanbul Havalimanı’nda bu ailelerin daha rahat ve keyifli formda seyahat etmesine yönelik çeşitli tahliller üretti. Bu tahliller “Çocuk ve Aile Dostu Havalimanı” konsepti altında bir ortaya getirildi.
 • Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı pandemi şartlarında bu yıl dijital bir şenlik niteliğinde kutlanırken, bu vesileyle “Çocuk ve Aile Dostu Havalimanı” konsepti de “Artık Çocukların Vakti” lansmanı ile tüm kamuoyuna tanıtılıyor.
 • Çocuk ve Aile Dostu Havalimanı konsepti, çocukların birçok şeye olan ilgileri ve keşfederken sorular sormalarından ilham alıyor. Zira çocuklar birçok şeyi birinci sefer öğreniyorlar. Doğayı… Denizi… Gökyüzünü… Uzayı… Buzulları… Etrafta olan her şey ilgilerini çekiyor. İGA, çocuklara bu keyfi en hoş formda yaşatmak, keşfetmelerini sağlamak ve bunu en sevdikleri aktiviteyle yani oyun ışığında ortaya çıkartıyor.
 • Bu iç görüyle hareket eden İGA, çocukların doyasıya eğlenmesi, yeşili keşfetmesi ve tabiat ile ortalarında bir bağ oluşması ismine tabiat konseptli oyun parkını, denizi keşfetmeleri, denizle tanıştıkları, birinci defa balık gördükleri vakti hatırlamaları için birbirinden farklı canlıların anlatıldığı deniz konseptli oyun parkını hayatını geçirdi.
 • Suyun mucizesini keşfetmeleri için yalnızca kar ve buzdan oluşan buzul konseptli oyun parkını, uçmayı, gökyüzünü keşfetmeleri “İleride ne olmak istiyorsun?” diye sorulduğunda heyecanla “Pilot!” demeleri ismine gökyüzü konseptli oyun parkını, gezegenlerde keyifli bir seyahate çıkması, gezegenleri keşfetmesi ve uzay bilimini yakından tanımaları ismine uzay konseptli oyun parkını kurdu.
 • Çocukların havalimanı içinde keyifli vakit geçirebilmeleri için tasarlanan 5 farklı oyun konseptinin ön plana çıktığı oyun parklarının toplam büyüklüğü ise 700 m2’lik alanı kaplıyor.
 • Çocuk ve Aile Dostu Havalimanı konsepti kapsamında çocuklu aileler İstanbul Havalimanı’na geldiklerinde, kendileri için tasarlanan alanlarda CİGA karakteri ile karşılaşıyorlar.
 • Çocuklu aileler havalimanı otoparkında kendilerine özel olarak tahsis edilen alanlara araçlarını park edebiliyorlar.
 • Havalimanı terminal girişinde çocuklar ve aileleri uzay mekiği biçiminde kendileri için özel olarak tasarlanan özel kapılardan geçiş yapabiliyorlar.
 • Çocuklar ve aileleri uçak formunda tasarlanan trenle uçaklarının kapısına kadar uğurlanıyorlar.
 • İstanbul Havalimanı’nda, 0-2 yaş kümesindeki çocukların fiyatsız buggy kullanımı, 0-6 yaş kümesine özel karşılama & uğurlama asistanlığı özet hizmetler kapsamında yer alıyor.
 • Seyahat tecrübesini üst düzeye çıkaran “İGA PASS’’ üyelik programında da çocuklu aileler için hizmetler bulunuyor. İGA Lounge’da ebeveynler uçuşu beklerken çocuklar da oyun oynayabiliyor ve çizgi sinema izleyebiliyor. Yeme-içme alanında bulunan ekranlardan aileler oyun odasındaki çocuklarını takip edebiliyor. Çocuk tuvaleti, bebek bakım odası ve emzirme odası üzere her ayrıntının düşünüldüğü İGA Lounge’da çocuklu ailelerin rahatlığı ön plana çıkıyor.
 • Artık Çocukların Vakti aktiflikleri kapsamında İGA tarafından 23 Nisan için özel olarak hazırlanan sinemanın de gösterimi gerçekleştirildi.
 • İGA CEO’su Kadri Samsunlu, sinemanın ana karakteri Minik Derin’e sohbetlerinde çocukları İstanbul Havalimanında nelerin beklediğini açıkladı.
 • 23 Nisan özel sinemasının yanı sıra; Beşiktaş Çocuk Korosu’nun küçük konseri, Kuzey Köker’in 23 Nisan’a özel müzikleri, 7’den 77’ye herkesin sevgilisi Barış Manço’dan oğlu Doğukan Manço’a miras kalan Doğukan Manço ile Adam Olacak Çocuk Programı lansmanda yer alan etkinlikler olarak öne çıkıyor.
 • 23 Nisan’da terminal içinde de etkinlikler gün uzunluğu devam ederken bando gösterisi, bayrak dağıtımı ile çocuk yolcular bayram coşkusu yaşatılacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)