İzmir ve Ege bölgesinin en pahalı yatırımlarından biri olan Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş’de

İzmir ve Ege bölgesinin en pahalı yatırımlarından biri olan Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş’de

Çiftay A.Ş. Payidarlarından Serkan Aydın: “Babamız Ziya Aydın, daima bir işçi olarak yaşadı ve o halde hayata gözlerini yumdu. O, maddi yahut ...

Çiftay A.Ş. Payidarlarından Serkan Aydın: “Babamız Ziya Aydın, daima bir işçi olarak yaşadı ve o halde hayata gözlerini yumdu. O, maddi yahut maddesel büyüklükten çok yarattığı istihdam ve katma pahayla gurur duydu. Batıçim yatırımıyla babamızın en büyük hayalini yerine getirdik. İzmir’e ve ülkemize iyi olsun.”

Maden, güç ve turizm bölümlerindeki esaslı deneyimiyle ülke iktisadına katma bedel sağlayan Çiftay, İzmir Batıçim kümesinin birtakım hissedarları ile sürdürdüğü pay zamanı görüşmelerinde mutabakata vardı. Gerçekleşen satışla, Egeli, Grebene, Bükey ve Günel ailelerinin sahip olduğu toplam yüzde 30 A ve B kümesi pay, maden ve güç dallarında faaliyet gösteren Çiftay İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ’nin oldu. Pay evre süreç pahası 774 milyon TL (95 milyon dolar) olarak açıklanırken şirketin toplam bedeli ise 521 milyon doları buldu. 2021’e bünyesinde barındırdığı 6 şirket, bini bulan istihdam ve 1.5 milyar TL ciro amacıyla giren Batıçim’de satışın mutlaklaşması süreci yasal müsaadelerin akabinde sonuçlanacak.

“Babamın En Büyük Hayaliydi…”

Batıçim Kümesi pay bölümü mutabakatını kıymetlendiren ÇiftayA.Ş. Payidarlarından Serkan Aydın, bir çimento fabrikası sahibi olmanın babası Ziya Aydın’ın en büyük hayallerinden biri olduğunu söyledi:

Babamın 60’lı yıllarda Çimento fabrikalarında evvel emekçi sonra taşeronluk üzere işlerde çalışmasıyla başladı bizim hikâyemiz… Sevgili babam, 1987 yılında Çiftay A.Ş. ismiyle kurduğu şirketi 2017 Ekimine kadar gururla ve onurla yönetti. Bizler de 2. jenerasyon olarak O’nun bize gösterdiği yoldan gururla ve onurla devam ediyoruz. Babam daima bir işçi olarak yaşadı ve o halde hayata gözlerini yumdu. O, maddi yahut maddesel büyüklükten çok daima yarattığı istihdam ve katma pahayla gurur duydu. ”

“Batı Grubu’na Gururla Talip Olduk”

Serkan Aydın: “Biz de bu türlü bir babanın evlatları olarak Batı Kümesine gururla talip olduk. Hem babamızın hayalini gerçekleştirdik hemde firmamız ismine kıymetli bir yatırım yaptık.Sıfırdan başlayıp 1’e getirmek çok zordur, biri katlayıp on yapmak, yüz yapmak daha kolaydır. Yoktan bir şeyi oluşturmak en zoru iken bunu başarmış bir babanın evlatları olarak kolayı yapmakta yani üzerine bir şeyler koymak da bizim boynumuzun borcudur.”

“İzmir’e ve Ülkemize İyi Olsun”

“Çiftay Kümesi olarak madencilik, güç, turizm ve geri dönüşüm üzere birçok bölümde sürdürülebilirlik prensibiyle çalışıyoruz” diyen Serkan Aydın açıklamasına şöyle devam etti: “Çiftay Kümesi olarak maden, güç ve turizm bölümlerinde 3 bine yakın çalışanımız ve mevcut 125 şirketimiz ile sürdürülebilirlik unsuruyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Tüm bunlarla ülke iktisadına katkı sağlamayı ve istihdamı arttırmayı hedefliyoruz.Bu doğrultuda Avrupa’da ve tüm dünyada kullanımı yaygınlaşan alümine çimento, beyaz çimento, yüksek dirençli portland çimento üzere özel çimento üretimlerine yük vererek bölümde fark yaratan yatırımlar yapacağız. Şimdiden İzmir’imize ve ülkemize güzel ve uğurlu olsun.’’

‘’Bu Periyotta de Yatırım Yapılması Gerektiğini Düşünüyoruz’’

‘’Biz küme olarak her vakit durmak yok üretmeye, istihdam yaratmaya devam unsuru ile İzmir’imize yeni muştular vermeye devam edeceğiz Şu anda pandemi yaşanıyor. Fakat herkes periyodu mazeret edip çalışmalarını durdurursa hem iktisada hem de istihdama önemli ziyanı olur. Biz bu periyotta de yatırım yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Vatansever insanların da bunu yapması gerekir. ”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)