Pandemide eğitimleri yarım kalan 140 çocuğa takviye

Pandemide eğitimleri yarım kalan 140 çocuğa takviye

Çocukların eğitim-öğretim ve sanat hayatında başarılı olmaları için kıymetli projelere imza atan Yorglass, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın ...

Çocukların eğitim-öğretim ve sanat hayatında başarılı olmaları için kıymetli projelere imza atan Yorglass, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Hakkari Sihirli Çan Tahsil Birimi’ne işletme sponsoru oldu. Bu sayede 140 çocuk uzaktan eğitim gördü.

Yarım asra dayanan tecrübesiyle her vakit daha güzel bir dünya yaratma maksadıyla çalışan Yorglass, pandemi nedeniyle 2020 Mart ayından beri yüz yüze etkinliklerini durduran TEGV Hakkari Sihirli Çan Tahsil Birimi’nin işletme sponsorluğunu üstlendi. Ocak-Mart 2021 ortasında ise 140 çocuk uzaktan eğitim aktifliklerine katıldı.

TEGV’in Hakkari Sihirli Çan Tahsil Ünitesi

TEGV iş birliğiyle gerçekleştiren yardım faaliyetlerine ait açıklamalarda bulunan Yorglass CEO’su Semavi Yorgancılar, “Amacımız, eğitim-öğretimini hudutlu imkânlarla devam ettirmeye çalışan çocuklarımızın üstün azmine katkıda bulunmak” dedi. Yorgancılar, sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerdeki çocukların en büyük sorununun eğitimde fırsat eşitsizliği olduğunu belirterek, çocukların bilhassa pandemi periyodunda uzaktan eğitim sürecine iştiraklerinin ehemmiyetine değindi. Yorgancılar, “Bu sorunu dikkate alarak TEGV’in Hakkari Sihirli Çan Tahsil Birimi’ne işletme sponsoru olduk. Her geçen gün daha fazla çocuk eğitim hayatına problemsiz bir formda devam etsin diye çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)