Pınar Deniz Ticaret hayatım orda başlayıp bitti.

Pınar Deniz Ticaret hayatım orda başlayıp bitti.

Yaşadığı periyodu ile ilgili oyuncu “Hayatımın karışık, ağır fakat hoş bir dönemindeyim. Hem özel hem iş hayatımda yaşadıklarım bana çok şey ...

Yaşadığı periyodu ile ilgili oyuncu “Hayatımın karışık, ağır fakat hoş bir dönemindeyim. Hem özel hem iş hayatımda yaşadıklarım bana çok şey öğretiyor. Hayat yolda olmak üzere. Manilere takıldığım, yolumu şaşırdığım, kendimi sınadığım bir devirden geçtim. (umarım geçmişimdir) Sonrası daima aydınlık derler ya ben de o denli düşünüyorum.” kelamlarıyla anlattı. Kendisini çok heyecanlandıran bir sinema projesinin çekimlerine devam eden Pınar Deniz karakteriyle ilgili ser verip sır vermedi “Evet çok heyecanlı bir seyahat olacak benim için. Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı ve Hilal Saral’ın yönettiği tatlı bir sinema için çalışmaya başlıyoruz. Daha yolun çok başında olduğumuz için sürprizleri kaçırmak istemem o yüzden konusu ve karakterim hakkında pek bilgi veremeyeceğim lakin yalnızca şunu söyleyeyim, oynamaktan çok keyif alacağım, benim de ilgilendiğim bir alana ilgi duyan ve o denli yaşayan bir kızı canlandıracağım. Hissini çok sevdim sinemanın ve sahnelerimi sabırsızlıkla bekliyorum.”

“Büyüdükçe yaşlanmıyorum çocuklaşıyorum güya.”

Başarılı oyuncu büyüdükçe kendini daha âlâ hissettiğini şu kelamlarıyla açıkladı “Büyüyorum. Büyüdükçe yaşlanmıyorum çocuklaşıyorum güya. Zira keder ettiğim ya da beni düşüren, bana katkısı olmayan her şeyden uzak durmaya çalışıyorum. Yargılamamaya çalışıyorum. Dedim ya insanları olduğu üzere kabul edince her ortamdan keyif alabiliyorum. Bir de hayat hakikaten çok anlık ne gerek var enerjini düşürmeye. Kendime bir ütopya yarattım içinde keyifli oluyorum.”

“Bizim meskende yaşadığımız çaresizliği hiç unutmayacağım.”

Pınar Deniz hayatındaki 3 dönüm noktasını anlattı. Deniz”Lise 3 yılı ideolojiyle tanıştığım bir periyottu; başımın şekillenmesi ve hayata bakış açımın inanılmaz değiştiği, büyüdüğümü hissettiğim birinci yıldı. “Vatanım Sensin”de oynamak hem meslek hem mental manada dönüm noktamdı. Hislerimle tanıştım resmen o projede. Her duyguyu hissettim diyebilirim oynarken ve beni büyütüp geliştirdi. Tüm ailemin COVID yüzünden hastanede yatması ve bizim konutta yaşadığımız çaresizliği hiç unutmayacağım. Hayata baktığım yeri güçlendirdi ve ne kadar andan ibaret olduğumuzu daha yeterli anladım.”dedi.

“Bir olma seyahati benim için aşk.”

Önümüzdeki günlerde Netflix’te 2. dönemi başlayacak olan Aşk 101 dizisinde de rol alan Deniz “Aşk demişken de belirli bir tarifim yok aslında. Yaşadığım şeye isim koymayı sevmiyorum ancak o mide ağrısı, yemek yiyememe, sürekli onu düşünme hali bende de oluyor. Bir olma yolculuğu benim için aşk.” dedi.

Pınar Deniz ileride geniş aile olmayla ilgili şu sözleri dile getirdi “Çok seviyorum ama çocuk gerçekten büyük sorumluluk. Çocuk sahibi olmak isteyenlere ehliyet verilmesi gerekiyor bence. Ben çok kalabalık bir ailede büyüdüm yalnız olmak ne demek bilmiyorum. Büyüdükçe kardeşlerinin, büyük sofraların kıymetini anlıyorsun. İleride kalabalık bir aile olma hayalim var tabii. Çocukluğumdan beri hep evlat edinmek istiyorum umarım bir gün hazır olduğumda gerçekleşir”.

Başarılı oyuncu kendini hissettiği en iyi yerin ise doğa olduğunu ama insanın olmadığı yapaylıktan uzak sadece ben ve doğanın baş başa olduğu yerlerde kendimi muazzam hissettiğini açıkladı. ayrıca müzelerle ilgili ise “Müzelerde de çok iyi hissediyorum. O esere baktığımda o dönemin ruhuna bürünüyorum. İstanbul Üniversitesi’nde okurken Gülhane’ye kadar yürürdüm her gün. Kulaklığımı takıp tarihi yerleri gezdiğimde o döneme ışınlanıyormuşum gibi hissediyorum.” dedi.

“Ticaret hayatım orada başlayıp bitti.”

Çocukluğunu anlatan Pınar Deniz sokakta arkadaşlarıyla her gün farklı oyun oynadıklarını akşam olunca ise mutlaka saklambaç oynadıklarını söyledi. Deniz ayrıca ” Bahçede tiyatro ve gösteriler düzenlerdim. Hem de ücretli… Ticaret hayatım orada başlayıp bitti. Yaratıcı bir çocuktum, hayal kurmayı çok severdim. Sabahlara kadar okuduğum kitapları hatırlıyorum, devamında o karakterlerin sonraki hayatlarını düşünür kafamda senaryo oluştururdum.

“İçimde hep bir gitmek duygusu var.”

Seyahat ettiğinde kendini müthiş hissettiğini ve havaalanında tek başına vakit geçirmeyi çok sevdiğini fark eden Deniz “Mesela kendime ben köksüzüm derim hep. İçimde hep bir gitmek duygusu var. Özgürleşiyormuşum gibi hissediyorum. Yurt dışına gitmeyi çok özledim. Özellikle Güney Fransa bölgesini. Bir an önce bu günleri atlatıp özgürce uçalım istiyorum.”

“Artık geleceğe dair büyük cümleler kurmuyorum”

Hayatının bundan sonraki dönemi sorulduğunda güzel oyuncu “Bilmiyorum. Artık geleceğe dair büyük cümleler kurmuyorum. Yoldayım ve karşıma çıkanı olduğu gibi kabul ettiğimde beni şaşırtacak ya da öğreneceğim çok fazla şey oluyor zaten. Spesifik olarak Afrika’ya gitmek çok istiyorum. Dünyanın her yerinde belli dönemlerde yaşayıp orada kendimi yerel halktan biri gibi hissetmek istiyorum.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)