Yeni Land Rover Defender’a Dünyada Yılın En Düzgün Dizayna Sahip Aracı Mükafatı

Yeni Land Rover Defender’a Dünyada Yılın En Düzgün Dizayna Sahip Aracı Mükafatı

Borusan Otomotiv’in Türkiye temsilcisi olduğu Land Rover, özgün tasarımı ve tüm yol şartlarıyla başa çıkan arazi kabiliyetine sahip modeli Yeni ...

Borusan Otomotiv’in Türkiye temsilcisi olduğu Land Rover, özgün tasarımı ve tüm yol şartlarıyla başa çıkan arazi kabiliyetine sahip modeli Yeni Land Rover Defender ile “2021’de Dünyada Yılın En Güzel Dizayna Sahip Aracı” mükafatını kazandı.

Otomotiv dünyasının en itibarlı mükafatları ortasında yer alan ve 24 ülkeden 90’ı aşkın otomotiv gazetecisi tarafından belirlenen World Car Awards’ın 17’ncisinde, “Dünyada Yılın En Yeterli Dizayna Sahip Aracı ” seçilen Yeni Land Rover Defender, birinci lansmanından itibaren kazandığı 50’den fazla küresel mükafata bir yenisini daha ekledi.

70 yılı aşkın müddettir Land Rover’ın öncü ruhuna sadık kalan ve 21. yüzyıl macerasını tekrar tanımlayan Yeni Land Rover Defender, geçmişe dair izler taşıyan yepisyeni dizaynını, çağdaş dokunuşlarla tamamlıyor. Yepisyeni teknolojilerle geliştirilen, arazi özellikleriyle geçmişin izlerine sadık kalan ve tıpkı vakitte kent kullanımı için de eşsiz özellikler sunan Yeni Land Rover Defender, Land Rover’ın Ekstrem Test prosedürlerine dayanabilecek biçimde tasarlanan D7x mimarisi üzerinden yükseliyor.

Yeni Land Rover Defender lansmanından bu yana Top Gear’ın 2020 Yılın Arabası, Motortrend’in 2021 Yılın SUV’u, Autocar’ın 2020 Yılının En Düzgün SUV’u, 2021 Dünyada Bayanların Tercihi Ödüllerinde Yılın Arabası dahil olmak üzere 50’den fazla dünya çapında ödül kazandı.

Dört Farklı Aksesuar Paketiyle Daha Fazla Ferdileştirme

Dört farklı aksesuar paketi ile kullanıcılarına çok daha fazla ferdileştirme seçeneği sunan Yeni Land Rover Defender, Explorer, Adventure, Country ve Urban paketleriyle şoförlerine kendi dünyalarına en uygun Defender’ı oluşturma imkanı tanıyor. Yan gövdeye monte edilen taşıyıcı, tavan rafı üzere ayrıntılar ile sunulan Explorer Pack, her türlü toprakta iz bırakmak isteyenler için tasarlanan özellikleriyle seçenekler ortasında yerini alıyor. Tüm şartlara hazırlıklı olmayı sağlayan Country Pack’te ise, taşınabilir yıkama sistemi ve tam uzunluk yükleme alanı bölmesi kullanıcılara sunulan özellikler ortasında bulunuyor. Yeni yollar keşfetmek istendiğinde Adventure Pack ile gelen entegre hava kompresörü ve koltuk sırt çantası üzere aksesuarlar, tabiatın zorluklarıyla gayret ederken şoförlere kolaylık sağlıyor. Ayrıyeten, parlak metal pedallar ve parlak art sürtünme plakası üzere özellikleri ile kent hayatına hükmetmeye hazırlanan Urban Pack de tekrar tercih edilebilen aksesuar seçenekleri ortasında yer alıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)